Neredeyim : Haberler > “Meslek Birlikleri Yapısı Ve İşleyişi” Konulu Çalıştay Düzenlendi

“Meslek Birlikleri Yapısı Ve İşleyişi” Konulu Çalıştay Düzenlendi

5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu değişiklik çalışmaları kapsamında, “Meslek Birliklerinin Yapısı ve İşleyişi” konulu çalıştay, 11-12 Kasım 2016 tarihlerinde, İstanbul’da gerçekleştirildi. Düzenlenen çalıştaya; yüksek yargı mensupları, ihtisas hakim ve savcıları, meslek birlikleri, bu alanda çalışmaları bulunan akademisyenler ve ilgili tüm kurum ve kuruluşları temsilcilerinden oluşan yaklaşık 80 kişi katılım sağladı.

 

Çalıştayda; telif hakları alanında daha etkin ve şeffaf bir toplu hak yönetimi sisteminin oluşturulmasını teminen meslek birliklerinin kurulması, yetki ve görevleri ile denetimi konularının yanı sıra tek elden lisanslama yapılması amacıyla oluşturulacak birimlerin yapıları ve işleyişi gibi konular bakımından Kanun’da gerçekleştirilmesi gereken değişiklikler ele alındı.

 

Çalıştay sürecinde, her bir konuya ilişkin uluslararası ve ulusal düzenlemeler konusunda Bakanlığımız temsilcileri tarafından gerçekleştirilen sunumları takiben tartışma başlıkları na ilişkin tarafların görüş ve değerlendirmeleri alındı.

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 16.11.2016 | Güncellenme Tarihi: 22.11.2016