Neredeyim : Haberler > DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET ÖRGÜTÜ DİREKTÖRÜ FRANCIS GURRY ÜLKEMİZİ ZİYARET ETTİ.

DÜNYA FİKRİ MÜLKİYET ÖRGÜTÜ DİREKTÖRÜ FRANCIS GURRY ÜLKEMİZİ ZİYARET ETTİ.

Fikri mülkiyet hakları konusunda uluslararası gündeme yön veren, önemli uluslararası anlaşmaların idaresini yürüten Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’nün (WIPO) direktörü  Sn. Francis Gurry  12-13 Nisan 2016 tarihlerinde  ülkemize önemli bir ziyaret gerçekleştirmiştir. 

WIPO nezdinde ilk kez Direktör düzeyinde ülkemize yapılan bu ziyaret  programı kapsamında Gurry, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Telif Hakları Genel Müdürlüğü ve Türk Patent Enstitüsü  üst düzey yöneticileri ile çeşitli temaslarda bulunmuş ve ayrıca Türk Patent Enstitüsü, WIPO işbirliğinde düzenlenen “Fikri Haklar, Genetik Kaynaklar ve Geleneksel Bilgi Uluslararası Konferansı”nın açılışını yapmıştır. Telif Hakları Genel Müdürü Sn. Ali Atlıhan, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Ersan ASLAN, WIPO Genel Direktörü Francis GURRY, TPE Başkanı Prof. Habip ASAN tarafından yapılan açılış konuşmalarında dünyada fikri haklar, genetik kaynaklar ve geleneksel bilginin önemine değinmişlerdir.

Programın akabinde, Frnacis Gurry Bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz hizmet binasını ziyaret ederek  Genel Müdürlüğümüz çalışanlarıyla birebir tanışmış ve ülkemiz telif hakları sisteminin işleyişi hakkında  bilgi almıştır. 

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 07.06.2016 | Güncellenme Tarihi: 07.06.2016