Neredeyim : Haberler > FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARI KOORDİNASYON KURULU 21. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARI KOORDİNASYON KURULU 21. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

FİKRİ VE SINAİ MÜLKİYET HAKLARI KOORDİNASYON KURULU 21. TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu’nun 21. Toplantısı; 14 Şubat 2019 günü Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Nadir ALPASLAN ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih KACIR eşbaşkanlığında gerçekleştirildi.

Türk Patent ve Marka Kurumu binasında gerçekleştirilen toplantıya Telif Hakları Genel Müdürü Dr. H. Ziya Taşkent ve Genel Müdürlük temsilcileri katılım sağladı. Toplantı, Koordinasyon Kuruluna üye kurumların üst düzey yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıda gündemde yer alan; 2018 yılının ikinci yarısında fikri ve sınai mülkiyet alanında yaşanan gelişmeler, 2015-2018 dönemini kapsayan Ulusal Fikri Haklar Strateji Belgesi ve Eylem Planının uygulanmasına yönelik çalışmalar, Cumhurbaşkanlığı İkinci 100 günlük İcraat Programında müjdelenen gelecek 5 yıla ilişkin fikri mülkiyet strateji belgesi hazırlık çalışmaları ile Geleneksel Bilgi, Genetik Kaynaklar ve Geleneksel Kültürel İfadeler alanında ülkemizin faaliyetleri ve uluslararası gelişmeler konuları ele alındı.

2008/7 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile kurulan ve 2018/17 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle revizyona uğrayan, sekretaryasını Türk Patent ve Marka Kurumu'nun yürüttüğü Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları Koordinasyon Kurulu; Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı AB Başkanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu ve TÜBİTAK’tan genel müdür düzeyinde katılımla yılda en az bir defa toplanmaktadır.

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 20.02.2019 | Güncellenme Tarihi: 20.02.2019