Neredeyim : Haberler > İSTANBUL’DA BÖLGENİN HÂKİM VE SAVCILARINA YÖNELİK TELİF HAKLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İSTANBUL’DA BÖLGENİN HÂKİM VE SAVCILARINA YÖNELİK TELİF HAKLARI SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye–AB mali işbirliği programlaması kapsamında 10 Ekim 2016 tarihinde başlayan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Yunanistan-Danimarka Konsorsiyumu ortaklığıyla yürütülen “Telif Haklarına Dayalı ve Kreatif Endüstrilerin Teşvik Edilmesi Odaklı Olarak Türkiye Telif Hakları Sisteminin Güçlendirilmesi” başlıklı AB Eşleştirme Projesi kapsamında yargı mensuplarına yönelik yedinci seminer 23-24 Şubat 2018’de İstanbul’da gerçekleştiriliyor.

 

Yargıya yönelik bölgesel eğitim programı

 

Kültür ve Turizm Bakanlığınca bu yıl tamamlanacak olan ve telif hakları sisteminin güçlendirilmesini amaçlayan projenin hedefleri arasında, uygulayıcılar olan yargı mensuplarının eğitimi de yer alıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğünde oluşturulan Telif Hakları Eğitim Merkezinin koordinasyonunda hazırlanan çalıştaylar daha önce Samsun, Erzurum, Gaziantep, İzmir, Antalya ve Ankara’da Yargıtay Başkanlığının ilgili dairelerinden üyeler, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi temsilcileri, akademisyenler ve Avrupa Birliği uzmanlarının katılımı ile bölgede görev yapan hâkim ve savcıların katılımıyla gerçekleşmişti. 23 24 Şubat 2018’de ise yedinci ve son program, İstanbul’da yapılıyor.

 

23 Şubat 2018 tarihinde gerçekleşen seminerin açılışında  konuşma yapan İstanbul Valisi Sayın Vasip ŞAHİN telif halarının korunmasının önemine vurgu yaptı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Sayın Dr. Şaban KARATAŞ da açılış konuşmasında

Bakanlık olarak telif hakları alanında birçok çalışmaya öncülük ettiklerini ve tüm paydaşlar ile koordinasyon ve işbirliği içerisinde bu faaliyetleri yürüttüklerini belirtti.

 

Açılış programına İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İrfan FİDAN, Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı Sayın Rifat İNANÇ, Yargıtay ilgili dairelerinden üyeler, Bakanlık mensupları ve yargı mensupları katılım sağladı.

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 23.02.2018 | Güncellenme Tarihi: 23.02.2018