Neredeyim : Haberler > "KÜLTÜREL İFADELERİN ÇEŞİTLİLİĞİNİN KORUNMASI VE GELİŞTİRİLMESİ SÖZLEŞMESİ (KİFAÇ) KAPSAMINDA İLGİLİ KAMU KURUMLARIYLA BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

"KÜLTÜREL İFADELERİN ÇEŞİTLİLİĞİNİN KORUNMASI VE GELİŞTİRİLMESİ SÖZLEŞMESİ (KİFAÇ) KAPSAMINDA İLGİLİ KAMU KURUMLARIYLA BİLGİLENDİRME VE İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR

2 Şubat 2018 tarihi itibariyle ülke olarak resmen taraf olduğumuz "Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) kapsamında Bakanlık Makamı Onayı ile Sözleşme kapsamında ülkemiz tarafından yerine getirilmesi gereken yükümlülüklere ilişkin iş ve işlemlerin takibi ve koordinasyonun yürütülmesi konusunda Genel Müdürlüğümüz yetkili birim olarak belirlenmiştir.
 
Bu çerçevede, 25 Ekim 2018 tarihinde saat 14.00'da, Genel Müdürümüz Dr. H. Ziya Taşkent başkanlığında bir bilgilendirme ve koordinasyon toplantısı gerçekleştirilmiş olup toplantıda Bilgi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Serhan Ada tarafından katılımcılara KİFAÇ Sözleşmesine ilişkin genel bilgi verilmiştir. Sözleşmenin uygulanması sürecinde ülkemiz politikasının oluşturulması ve ilgili kurumların uzmanlık ve faaliyet alanı çerçevesinde sağlanabilecek katkının belirlenmesi amacıyla görüş alışverişinde bulunulmuştur. 
 
Toplantıda;  Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı,  Yükseköğretim Kurumu, Rekabet Kurumu, Türk Patent ve Marka Kurumu, Türkiye İstatistik Kurumu, Radyo ve Televizyon Üst Kurumu, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu, TRT,  TÜBİTAK, KOSGEB ve TİKA’dan katılan irtibat kişileri ile KİFAÇ sözleşmesi çerçevesinde istişarede bulunulmuştur. 

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 25.10.2018 | Güncellenme Tarihi: 25.10.2018