Neredeyim : Haberler > MARDİN’DE TELİF HAKLARI ALANINDA MESLEK BİRLİKLERİNİN DENETİMİ ÇALIŞTAYI

MARDİN’DE TELİF HAKLARI ALANINDA MESLEK BİRLİKLERİNİN DENETİMİ ÇALIŞTAYI

Türkiye–AB mali işbirliği programlaması kapsamında 10 Ekim 2016 tarihinde başlayan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü ile Yunanistan-Danimarka Konsorsiyumu ortaklığıyla yürütülen “Telif Haklarına Dayalı ve Kreatif Endüstrilerin Teşvik Edilmesi Odaklı Olarak Türkiye Telif Hakları Sisteminin Güçlendirilmesi” başlıklı AB Eşleştirme Projesi kapsamında meslek birliklerinin denetimi konulu çalıştay 8-9 Mart 2018’de Mardin’de gerçekleşiyor.

2018 yılı sonunda tamamlanacak olan ve telif hakları sisteminin güçlendirilmesini amaçlayan projenin hedefleri arasında, meslek birliklerinin daha etkin ve şeffaf bir yapıya kavuşturulması da yer alıyor.

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından meslek birliklerine yönelik gerçekleştirilen denetim faaliyetleri temelinde, uygulama birliğinin sağlanması ve Avrupa Birliği ülkelerindeki mevcut durum ile karşılaştırılması ve konunun tüm paydaşların bakış açısıyla değerlendirilmesi hedefleniyor.

Mardin Vali Yardımcısı Sayın Bahattin Çelik, Kültür ve Turizm Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Sayın Asım KESER, Kültür ve Turizm Bakanlığı 1. Hukuk Müşaviri Sayın Ahmet Nuri EKİCİ, Kültür ve Turizm Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürü Sayın Dr. Şaban KARATAŞ ve meslek birlikleri temsilcilerinin katılımıyla çalıştayın açılışı yapıldı.

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 08.03.2018 | Güncellenme Tarihi: 08.03.2018