Neredeyim : Haberler > UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Kültürel İfadelerin Çeşitliliği (KİFAÇ) İhtisas Komitesi, Prof.Dr. Öcal Oğuz başkanlığında Genel Müdürlüğümüzü 18.01.2019 tarihinde ziyaret etmiştir

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu Kültürel İfadelerin Çeşitliliği (KİFAÇ) İhtisas Komitesi, Prof.Dr. Öcal Oğuz başkanlığında Genel Müdürlüğümüzü 18.01.2019 tarihinde ziyaret etmiştir

2 Şubat 2018 tarihi itibariyle ülke olarak resmen taraf olduğumuz "Kültürel İfadelerin Çeşitliliğinin Korunması ve Geliştirilmesi Sözleşmesi (KİFAÇ) kapsamında ülkemiz tarafından yerine getirilmesi gereken yükümlülüklere ilişkin iş ve işlemlerin takibi ve koordinasyonun yürütülmesi konusunda yetkili birim olan Genel Müdürlüğümüzün, Sözleşmenin uygulanması sürecinde gerçekleştirdiği iş ve işlemler hakkında Komite üyelerine bilgi verilmiştir.

Ayrıca KİFAÇ İhtisas Komitesi üyeleri, 4 yıllık görev süresi boyunca başta Genel Müdürlüğümüz olmak üzere ilgili kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ve özel sektör paydaşlarının işbirliğiyle, KİFAÇ Sözleşmesinin kamuoyunda bilinirliğinin artırılmasını hedeflendiklerini ifade etmişlerdir.

Ülkemiz kültürel çeşitliliğinin korunması ve kültür endüstrilerinin gelişimini sağlanması konusunda önemli bir role sahip olan KİFAÇ Sözleşmesi kapsamında ilerleyen süreçte benimsenecek politikalar ve gerçekleştirilecek icraatlar bakımından istişarede bulunulmuştur.

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 18.01.2019 | Güncellenme Tarihi: 18.01.2019