Neredeyim : Haberler > WIPO Uygulama Komitesi Toplantılarının 12. Oturumuna Katılım Sağlandı

WIPO Uygulama Komitesi Toplantılarının 12. Oturumuna Katılım Sağlandı

Birleşmiş Milletler çatısı altında fikri mülkiyet hakları alanında uluslararası sözleşmeler akdedilmesine öncülük etmek ve ülkelere hukuki ve teknik anlamda destek sağlamak üzere faaliyet gösteren Dünya Fikri Mülkiyet Örgütünün (WIPO) komitelerden birisi olan WIPO Uygulama Komitesi Toplantılarının (ACE) 12 nci oturumu 4 – 6 Eylül 2017 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleştirilmiştir. Söz konusu toplantılar, üye ülkelerin fikri mülkiyet alanındaki uygulamalarını paylaştığı, başta korsan ve taklitle mücadele olmak üzere kendi ülkelerinde başarıya ulaşmış yöntemlerin anlatıldığı ve özellikle kamuoyu bilinçlendirme konusunda kullanılan içerik ve görsellerin sergi haline getirilerek tüm üye ülkelerin temsilcilerinin ilgisine sunulduğu bir platformdur.

Uygulama Komitesi Toplantılarının 12 nci oturumuna ülkemizi temsilen Telif Hakları Genel Müdürlüğü olarak katılım sağlanmış ve ülkemizdeki telif hakları sistemini ve korsanla mücadele mekanizmalarımızı anlatan bir sunum yapılmıştır. Oturum süresince, WIPO ana salonunda ülkemize ayrılan bölümde kamuoyu bilinçlendirme alanında kullandığımız görsel içerik, kısa filmler ve tanıtım materyalleri paylaşılmıştır.

Birçok ülke açısından “iyi uygulama” niteliğindeki bandrol, fiziksel korsanla il denetim komisyonları aracılığıyla mücadele şeklindeki faaliyetlerimiz, bu alanda çalışma başlatmak ya da mevcut sistemlerini güçlendirmek isteyen üye ülkeler tarafından ilgi görmüştür.

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 02.11.2017 | Güncellenme Tarihi: 02.11.2017