T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞITELİF HAKLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Neredeyim : Haberler > ''Esere Saygılı, Korsana Karşıyız'' 6.Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışması Sonuçları Açıklandı.

''Esere Saygılı, Korsana Karşıyız'' 6.Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışması Sonuçları Açıklandı.

İLESAM tarafından gerçekleştirilen “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız" 
6.Ulusal Slogan Logo ve Afiş Yarışması Sonuçları Açıklandı.

Bakanlığımız desteğiyle Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen “Esere Saygılı, Korsana Karşıyız" Ulusal Slogan, Logo ve Afiş Yarışması sonuçlandı.

Slogan, Logo ve Afiş dalında eserleri ile dereceye giren ortaokul ve lise öğrencileri ödül töreni öncesinde Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek çalışmalarımız hakkında bilgi edindi.

Bakanlığımız desteği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle İLESAM tarafından yürütülen bu sosyal sorumluluk projesi ile ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımıza yönelik 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu doğrultusunda telif hakkı ve korsan kavramlarına ilişkin farkındalık yaratmak amaçlanmıştır. İki aşamalı olarak tasarlanan sosyal sorumluluk projesinin ilk ayağında bilgilendirme seminerleri gerçekleştirilmiş olup,  ikinci ayağında ülke çapında katılım sağlanan slogan, logo ve afiş yarışması düzenlenmiştir. 18 Mayıs 2022 tarihinde Genel Müdürlüğümüz, İLESAM ve Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri ile bir araya gelinerek yapılan jüri değerlendirmesi sonucunda slogan, logo ve afiş kategorilerinde; ortaokul ve liseler arasında ilk 3 dereceye giren 18 öğrenci ödüle layık görülmüştür.

Söz konusu yarışmada ödül alan öğrencilerimizin eserlerine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

http://www.korsanakarsiyiz.com/2058/%E2%80%9Cesere--saygili,-korsana-karsiyiz%22--6ulusal-slogan-logo-ve-afis-yarismasi--sonuclari--aciklandi 

 

Galeri İçin Resmin Üzerine Tıklayınız

Eklenme Tarihi: 17.06.2022 | Güncellenme Tarihi: 06.09.2022